98mm
HR9725LH24B
DC Blower Fan
HR9725LH24B
Copied!98mm 24V DC Brushless Blower HR9725LH24B
Voltage
24VDC
Airflow
30.9CFM
Static Pressure
153.2mmH₂O
Noise
68.6dB(A)
Speed
14000RPM
Frame Size
98mm
Specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Operating Voltage Range | 18~26.5 VDC |
| Rated Current | 0.75 A |
| Rated Power | 18 W |
| Speed | 14000 RPM |
| Dimensions | 98×101.3×56.6 mm |
| Bearing | two ball |
Performance
Performance data measured in-house. Values may vary ±5-10% depending on system resistance.
Applications
Medical ventilators
CPAP
Laser equipment
Vacuum systems
Air cushion machines
Downloads
No downloads available for this product. Contact us for documentation.
Related Products
Need this product in volume?
Our sales engineers respond within 24 hours. MOQ from 500 pcs.