120mm
HR12032HH48X
DC Blower Fan
HR12032HH48X
Copied!120mm 48V DC Brushless Blower HR12032HH48X
Voltage
48VDC
Airflow
36.4CFM
Static Pressure
44.3mmH₂O
Noise
64.0dB(A)
Speed
5100RPM
Frame Size
120mm
Specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Voltage | 48 VDC |
| Operating Voltage Range | 36~54 VDC |
| Rated Current | 0.2 A |
| Rated Power | 9.6 W |
| Speed | 5100 RPM |
| Dimensions | 120×120×32 mm |
| Bearing | ball |
Performance
Performance data measured in-house. Values may vary ±5-10% depending on system resistance.
Applications
Medical ventilators
CPAP
Laser equipment
Vacuum systems
Air cushion machines
Downloads
No downloads available for this product. Contact us for documentation.
Related Products
Need this product in volume?
Our sales engineers respond within 24 hours. MOQ from 500 pcs.