97mm
HR9733H24X
DC Blower Fan
HR9733H24X
Copied!97mm 24V DC Brushless Blower HR9733H24X
Voltage
24VDC
Airflow
43.1CFM
Static Pressure
62.18mmH₂O
Noise
59dB(A)
Speed
5250RPM
Frame Size
97mm
Specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Operating Voltage Range | 12~26.4 VDC |
| Rated Current | 0.7 A |
| Rated Power | 16.8 W |
| Speed | 5250 RPM |
| Dimensions | 97×97×33 mm |
| Bearing | ball |
Performance
Performance data measured in-house. Values may vary ±5-10% depending on system resistance.
Applications
Medical ventilators
CPAP
Laser equipment
Vacuum systems
Air cushion machines
Downloads
No downloads available for this product. Contact us for documentation.
Related Products
Need this product in volume?
Our sales engineers respond within 24 hours. MOQ from 500 pcs.